Wybierz czego szukasz:


Potrzebujesz zaawansowanego wyszukiwania?  TUTAJ

KALENDARZ WYDARZEŃ

NASZA BAZA DANYCH
teatr szkoła, ośrodek festiwal choreograf tancerz inny

Dance Guide
is headed by CSM

Finansowane z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

© 2013 Copyright CSM
designed by:

Cracovia Danza

From: Kraków, Polska
Address: pl. na Groblach 7, 31-101 Kraków
Focus on: taniec dworski, taniec historyczny, tańce polskie
Phone: (12) 421 08 36

ABOUT
Historia świętej Jadwigi, zabawy Królowej Bony, pochwała picia kawy do najpiękniejszych utworów Bacha, opowieść o muzyce, w której ożywają instrumenty, taneczny świat Chopina czy koloryt dwudziesto- wiecznej Polski do muzyki Szymanowskiego – to tylko nieliczne tematy spektakli z bogatego repertuaru Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Zespół działający od 2006 roku jako Miejska Instytucja Kultury w Krakowie, założony przez tancerkę i choreo- grafa Romanę Agnel, jest jedynym w Polsce, profesjonalnym baletem specjalizującym się w tańcach dawnych.

Obecnie Cracovia Danza ma w swoim repertuarze ponad 20 spektakli, obejmujących różne style i techniki tańca: od średniowiecza aż po XX wiek. W wielu spektaklach, które są tanecznymi opowieściami o postaciach, legendach czy historycznych wydarzeniach, zostały zrekonstruowane dawne choreografie, odnalezione w traktatach.

Balet występuje na wielkich teatralnych scenach, jak i podczas kameralnych prywatnych wydarzeń. Zespół pokazał się m.in. w: Teatrze Wielkim w Warszawie, Warszawskiej Operze Kameralnej, Operze Margrabiów w Bayreuth, a także w filharmoniach w: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Łodzi. Jest także częstym gościem w królewskich zamkach: na Wawelu, w Warszawie i Niepołomicach oraz w pałacach: w Wilanowie czy Nieborowie, jak i w krakowskich muzeach: Narodowym oraz Historycznym. Zespół w ciągu roku wystawia ponad 200 spektakli, w tym premiery. Balet zajmuje się także edukacją. W licznych warsztatach i wykładach co roku bierze udział kilka tysięcy osób.

Cracovia Danza występuje nie tylko na terenie całej Polski ale i poza jej granicami. Zespół przyczyniając się do doskonałej promocji naszego kraju i Krakowa, odwiedził ok. 30 krajów, w tym m.in. Francję, Niemcy, Włochy, Rosję, Ukrainę, Białoruś, Bułgarię, Chiny, Japonię, Indie czy Maroko.